Плов і тушка в космосі.
Колонізація Сонячної системи
Колонізація поясу астероїдів являє досить складне, але в майбутньому реалістичне і економічно вигідне технічне завдання в силу особливостей самих астероїдів і в плані колонізації космосу в основному розглядається як освоєння мінеральних ресурсів цих об'єктів Сонячної системи.
Астероїди або, як їх називають інакше, малі планети, довго пропонувалися як можливі місця для колонізації. Ідея колонізації астероїдів популярна в наукової фантастики. Одна з можливих перспектив використання астероїдів для потреб людства — видобуток корисних копалин з надр астероїдів, особливо рідкісних металів платинової групи (осмій, іридій), а також інших металів.
Переваги освоєння:
-
Порівняльна близькість від Землі — вони можуть кілька разів в десятиліття проходити досить близько від неї.
-
Велика кількість можливих об'єктів освоєння, більш ніж 300 000 астероїдів.
-
Астероїди можуть містити багаті запаси різних металів і речовин (у тому числі містити вуглець, залізо). Троянські астероїди, що знаходяться на орбіті Юпітера, можуть мати кометне походження.
-
Багато астероїдів (особливо ядра комет) містять велику кількість (більше ніж 5% від повного обсягу) вуглецю.
Труднощі освоєння:
-
Низька гравітація — сила тяжіння.
-
Головний пояс астероїдів приблизно в 2-4 рази далі від Сонця, ніж Земля. Це означає, що надходження сонячної енергії в 4-16 разів менше, ніж на Землі, і для видобувних та інших об'єктів потрібні інші основні джерела енергії.
-
Багато астероїдів можуть не містити корисних копалин в своїх надрах.
-
Зважаючи численність астероїдів і малу гравітацію на них завжди буде небезпека того, що астероїд з колонією зіткнеться з яким-небудь масивним небесним тілом.